Přidáno dne 26.7.2019

Zde si můžete stáhnout orientační mapku, kde se nalézají jednotlivé objekty – mapa, abyste u nás nebloudili :).

V rámci akce můžete v areálu železničního depa Liberec navštívit největší modelové kolejiště na severu Čech (na mapě č. 19), které je vděčnou podívanou a velkou atrakcí nejen pro děti.

Své dveře pro tento den otevře Magické sklepení Klubu kouzel Liberec (Kralická ulice 2,
č. 20) naproti starým pekárnám, kde můžete shlédnout představení plná kouzel a magie.

Můžete též vystoupat na vyhlídkovou věž školy Na Bojišti (č. 21), která poskytuje zajímavý panoramatický pohled na Liberec a okolí.

Na tento jediný den ožije též perón na nádraží v Horním Růžodole (č. 22) s komentovanou výstavou o historii železniční trati (UTD) a s výstavou fotografií s železniční tématikou.

EXTRA PRO DĚTI:
V letošním roce jsme se zaměřili také na dětské návštěvníky. Pro děti bude připraven Prohlídkový pas (bude k dispozici ke stažení před akcí zde na našich webových stránkách), do kterého mohou sbírat razítka ze všech čtyř otevřených objektů za nádražím. Při odevzdání plně orazítkovaného prohlídkového pasu na perónu nádraží v Horním Hanychově dostanou děti upomínkový list se sladkou odměnou. Na perónu si též mohou vybarvit omalovánku s železniční tématikou a nebo jim rodiče mohou udělat vzpomínkovou fotografii.

Malí i velcí se pak mohou občerstvit v improvizované sousedské “Kavárně na perónu“.

Vstup do všech objektů je zdarma.
Na vyhlídkovou věž doporučujeme využít časovou rezervaci na portálu e-vstupenka – sekce Prohlídky.
Zde si můžete stáhnout náš spolkový propagační letáček – leták.