Přidáno dne 14.11.2017

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ  2017

V Liberci bylo pro veřejnost v rámci Dnů evropského dědictví 2017 (European Heritage Days – zkráceně EHD) zpřístupněno 22 objektů – z toho  2 objekty zajišťoval náš spolek.

Ve spolupráci s Integrovanou střední školou Na Bojišti jsme již podruhé zpřístupnili věž školy veřejnosti a připravili a zajistili  výstavu o historii železniční trati „Severočeská transverzálka“ (Teplice – Lovosice – Česká Lípa –  Liberec), o objektu nádraží v Horním Růžodole a dalších nádražních libereckých budov spjatých s touto tratí.

Výstava o historii železniční trati a objektu nádraží v Liberci – Horním Růžodole

Výstava, která byla v rámci EHD 2017 novinkou, náš spolek kompletně zajistil – od přípravy obsahu výstavy až po její instalaci a propagaci.
Příprava byla náročná – nad knihami, v knihovně a u počítače jsem strávili více než 100 hodin.

Výstava informovala nejen o nadregionální zajímavosti, kterou je železniční trať „Severočeská transverzálka“, ale též informovala o několika významných nádražních objektech v Liberci – o objektu nádraží v Horním Růžodole, o nádraží Ústecko – teplické dráhy v Liberci a o Dolním nádraží v Liberci.
Výstava mnoha návštěvníkům nejen osvětlila důvody pro stavbu těchto zmiňovaných nádraží ale i mnoho dalších zajímavostí z historie celé transverzální dráhy.
Výstava komplexně informovala o historii železniční dopravy, technických památkách a byla doplněna bohatým obrazovým materiálem.

Právě nainstalovaná výstava čeká na své první návštěvníky…

A zde již výstava v plném proudu…

Výstava proběhla na perónu nádraží v Liberci – Horním Růžodole a shlédlo ji více než 80 návštěvníků všech věkových kategorií.

Během výstavy jsme též navázali kontakty s pamětníky a podařilo se nám získat materiály pro rozšíření výstavy, které předpokládáme v roce 2018.

Výstava byla velmi úspěšná – návštěvníci z řad široké veřejnosti a všech věkových skupin projevovali svou spokojenost a především chválili odbornost, kvalitu zpracování a rozsah výstavy.

Zpřístupnění vyhlídkové věže školy Na Bojišti pro veřejnost

Již podruhé jsme zajistili návštěvníkům EHD možnost vystoupit na běžně nepřístupnou věž školy Na Bojišti (dříve škola Na Jeřábu) a tím umožnili příchozím panoramatický rozhled z ochozu věže na část města za nádražím a město Liberec.
Počasí nám přálo, výhledy byly daleké a okouzlující…
Věž školy navštívilo a na Liberec z věže se rozhlédlo celkem 119 spokojených návštěvníků.

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *